Технологија

 Breaking News

Први резултати од истрагата, еве зошто дронот авион заврши во Загреб, Хрватска

    Први резултати од истрагата, еве зошто дронот авион заврши во Загреб, Хрватска

Како што пишува 4њуз, според првите резултати од истрагата, „авионот“ кој во четвртокот се урна во Загреб е во сопственост на украинската армија, а во хрватската престолнина стигнал поради грешка

Read Full Article

Hoви модерни и дигитални членски книшки на CДCM, тимови ќе посетуваат членови

    Hoви модерни и дигитални членски книшки на CДCM, тимови ќе посетуваат членови

Пребројувањето“ на членството почнува во пресрет на првите непосредни внатрепарт иски из бори за лидер на СДСМ, најавени за напролет, кога истекува вториот мандат на Зоран Заев на чело на

Read Full Article

Апликацијата досега не открила ниту еден случај на коронавирусот

    Апликацијата досега не открила ниту еден случај на коронавирусот

Сите ја знаеме апликацијата која што беше направена и промовирана за да откривна нови случаи, која што требаше да работи по принципот на блутуд но и преку телефонскиот број. Мобилната

Read Full Article

Се подготвува апликација која ќе следи дали сте имале контакт со позитивен на корона

    Се подготвува апликација која ќе следи дали сте имале контакт со позитивен на корона

Нова апликација за мобилен телефон се подготвува која граѓаните ќе можат да ја симнат на своите смартфони, ќе им помогне на епидемиолозите да имаат увид ако сте биле во контакт

Read Full Article

Донесен заклучок: Од понеделник на полноќ на телевизија само МТВ1, МТВ2 и собранискиот канал

  Донесен заклучок: Од понеделник на полноќ на телевизија само МТВ1, МТВ2 и собранискиот канал

Здружението на информатичко-комуникациските технологии, кое ги обединува сите оператори, денеска донесе заклучок да го прекине реемитувањето на сите домашни и

Read Full Article

ФОТО: Пристигна новиот Голф 8 во Македонија

  ФОТО: Пристигна новиот Голф 8 во Македонија

И во Македонија пристигна новиот Голф 8. Неговата премиера беше во салонот на Порше. Голф е најуспешниот светски концепт на

Read Full Article

ФОТО: Полицијата сопре автобус на два ката и се пофали на твитер: Спремен е за во отпад

  ФОТО: Полицијата сопре автобус на два ката и се пофали на твитер: Спремен е за во отпад

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија и останала во шок поради состојбата на возилото што го

Read Full Article

ФОТО: Е за оваа идеја треба да добие оскар, сите му се смеат на менувачот во автомобилот на хрватот, но тој си ја врши работата

  ФОТО: Е за оваа идеја треба да добие оскар, сите му се смеат на менувачот во автомобилот на хрватот, но тој си ја врши работата

Досетливоста на еден возач од Далмација насмеа многумина на интернет. Фотографијата станала хит после доаѓањето на технички преглед во Сплит.

Read Full Article

ВИДЕО: Граѓани во Јапонија живеат во стан од 8 квадрати, а плаќаат 550 евра месчна кирија

  ВИДЕО: Граѓани во Јапонија живеат во стан од 8 квадрати, а плаќаат 550 евра месчна кирија

Во Јапонија има луѓе кои живеат во стан од само осум квадрати за кој плаќаат околу 550 евра месечно. Минијатурниот

Read Full Article

ВИДЕО: Еве што ќе се случи ако сварите стара Lada

  ВИДЕО: Еве што ќе се случи ако сварите стара Lada

Русите се познати по своите луди и понекогаш неразбрани идеи или размислувања. Она што некому и нема да му текне,

Read Full Article
1 2 3 21

НОВО