Став

 Breaking News

Се огласи премиерот со порака: Пред нас е тешка зима во која ќе ги вложиме сите сили да ги намалиме ценовните шо

    Се огласи премиерот со порака: Пред нас е тешка зима во која ќе ги вложиме сите сили да ги намалиме ценовните шо

Премиерот Ковачевски преку видео обраќање се заблагодари на сите владини претставници во овој и минатиот мандат за трудот кој го вложиле во реализација на едно од најважните ветувања на Владата,

Read Full Article

Влатко Ѓорчев pacпали по Таки Фити: Каде си, каде е бројчаникот, сега долгот е 70%

    Влатко Ѓорчев pacпали по Таки Фити: Каде си, каде е бројчаникот, сега долгот е 70%

Може една изјава од Таки Фити за долгот? Каде е бројчаникот? Фискален часовник? Во 2016 година СЕКОЈ ДЕН даваше изјави за 45 % долг. Сега долгот е 70 %. Каде

Read Full Article

Се огласи Илија Димовски: Се што лета не се јаде – Во еден здив толку ми текна, слободно дополнете

    Се огласи Илија Димовски: Се што лета не се јаде – Во еден здив толку ми текна, слободно дополнете

Се што лета не се јаде !!!Плодовите на Шарената револуција !!! Шарената револуција беше проект за рушење на легитимно избрана власт, со цел: 1. Имплементирање на веќе договорена промена на

Read Full Article

Вечерва се огласи Зеленски со селфи видео порака: Заборавете ги посетите на шумите и да не ги игнорирате сирените

    Вечерва се огласи Зеленски со селфи видео порака: Заборавете ги посетите на шумите и да не ги игнорирате сирените

Володимир Зеленски вечерва се огласи преку селфи видео порака со неговиот мобилен телефон, каде преку социјалните мрежи ги замоли граѓаните, а особено овие денови што идат, да не ги игнорираат

Read Full Article

Премиерот Ковачевски: Наредната зима ќе биде најтешка зима по Bтopата CBетска Bojна

  Премиерот Ковачевски: Наредната зима ќе биде најтешка зима по Bтopата CBетска Bojна

Димитар Ковачевски, Премиерот и лидер на СДСМ, вечерва во гостување на ТВ21 рече дека наредната зима, во 2022 година, ќе

Read Full Article

Љубчо Георгиевски: Тодор Александров и Ванчо Михајлов се синоним за автономна и обединета Македонија

  Љубчо Георгиевски: Тодор Александров и Ванчо Михајлов се синоним за автономна и обединета Македонија

Поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Љубчо Георгиевски вели дека името ВМРО е име кое Тодор Александров и Ванчо

Read Full Article

Градоначалникот до Али Ахмети: Се додека постои последниот Македонец во оваа држава, Македонија ќе постои, како што постоела отсекогаш

  Градоначалникот до Али Ахмети: Се додека постои последниот Македонец во оваа држава, Македонија ќе постои, како што постоела отсекогаш

Се додека постои последниот Македонец во оваа држава и мислење кои ја сакаат во целост држава, без разлика на својата

Read Full Article

Претседателот Џафери: Украина ќе добие финансиска, а ако треба и вooeна помош

  Претседателот Џафери: Украина ќе добие финансиска, а ако треба и вooeна помош

Талат Џафери, Претседателот на Собранието на денешниот брифинг со новинарите уште еднаш ја потврди општата определба на државата да ја

Read Full Article

Се огласи Ковачевски: Bо наредните шест месеци ќе се работи на нов Закон за плати

  Се огласи Ковачевски: Bо наредните шест месеци ќе се работи на нов Закон за плати

Има јавни претпријатија во кои членови на управен одбор имаат поголеми плати од претседателот на државата, а се претпријатија кои

Read Full Article

Бигорски манастир со апел до граѓаните: Да се воздржат од користење на мобилни телефони за време на службата

  Бигорски манастир со апел до граѓаните: Да се воздржат од користење на мобилни телефони за време на службата

Во пресрет на најсветите мигови на Христовото Воскресение, и најголемата радост која му се случува на човечкиот род, свештената Бигорска

Read Full Article
1 2 3 83

НОВО