Микрофон

 Breaking News

ВИДЕО: Народен човек, го посети пазарот во Драчево, стари тезги, кров што прокапува на сите страни, граѓаните ги раскажаа маките

    ВИДЕО: Народен човек, го посети пазарот во Драчево, стари тезги, кров што прокапува на сите страни, граѓаните ги раскажаа маките

Кандидатот за градоначалник на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, денеска го посети пазарот во Драчево, каде објави и видео запис од неговата посета. Меѓудругото тој на својата фејсбук страница напиша:

Read Full Article

Лазаров: Нема услови за настава со физичко присуство, ниту капацитет на образовниот систем

    Лазаров: Нема услови за настава со физичко присуство, ниту капацитет на образовниот систем

Согласно моменталните услови, да започне училишна година со физичко присуство немаме апсолутно ниту здравствен ниту капацитет на образовниот систем. Само ќе се разболат многу деца додека се ревидира одлуката,недозволиво. Систематски

Read Full Article

Апасиев: Гледа без Левица нема победа и си вика ај ова дечиштава ќе им фрлам коска ќе ги омекнам

    Апасиев: Гледа без Левица нема победа и си вика ај ова дечиштава ќе им фрлам коска ќе ги омекнам

Мицковски на телевизија: „Подаваме рака на Левица да се обедини ОПОЗИЦИЈАТА“!? Мицковски во реалноста: двегодишна забрана на ТВ Алфа да кани гости од Левица; Курир, Република, Нетпрес и остали вмроидни

Read Full Article

Д-р Пановски: Тешко нас кога премиерот мисли дека вакцинираните десет пати помалку обoлуваат отколку што пријавува Министерството

    Д-р Пановски: Тешко нас кога премиерот мисли дека вакцинираните десет пати помалку обoлуваат отколку што  пријавува Министерството

Го гледам премиерот Заев на Сител. Вели, “Само 10% од позитивните се потполно вакцинирани, тоа е 0,017% од сите вакцинирани. Од 7700 активни случаи 10% се само 77 лица”. Ете,

Read Full Article

Д-р Пановски распали на фејсбук: Секогаш може поглупаво, носењето маска на планина и на нива не била толку глупава мерка

  Д-р Пановски распали на фејсбук: Секогаш може поглупаво, носењето маска на планина и на нива не била толку глупава мерка

Со документ за прележаност која се случила не порано од 9 месеци, Швајцарија го промени на 12 месеци, можете да

Read Full Article

Филипче: Вчера е забележан зголемен интерес за вакцинација помеѓу граѓаните

  Филипче: Вчера е забележан зголемен интерес за вакцинација помеѓу граѓаните

Во текот на вчерашниот ден е забележан значително зголемен интерес за вакцинација помеѓу граѓаните. Вчера вкупно се вакцинирале 18.877 граѓани.

Read Full Article

Се огласи министерот Спасовски: Изградба на нов Прифатен центар за странци, кој ќе ги исполнува сите стандарди за престој

  Се огласи министерот Спасовски: Изградба на нов Прифатен центар за странци, кој ќе ги исполнува сите стандарди за престој

Со цел подобрување на моменталните расположливи услови на постоечкиот Прифатен центар за странци, во тек е изградба на нов објект

Read Full Article

Се огласи д-р Лазаров: После вие пaничeтe, ја немам намера, ве пратам шо праите

  Се огласи д-р Лазаров: После вие пaничeтe, ја немам намера, ве пратам шо праите

Д-p Ненад Лазаров на својот фејсбук профил сподели фотографии од забави и концерти кои се оддржаа викендов каде писуствуваа илјадници

Read Full Article

Филипче: Одличен е одзивот за вакцинација со новите мерки коишто почнуваат од 16 август

  Филипче: Одличен е одзивот за вакцинација со новите мерки коишто почнуваат од 16 август

Мал е бројот на заppазени помеѓу вакцинираните граѓани. Бројот на новодијагностицирани случаи во последните денови во државата нагло расте особено

Read Full Article

Се огласи Заев: Граѓаните да ги почитуваат новите мерки, инспекциите да ги зголемат контролите

  Се огласи Заев: Граѓаните да ги почитуваат новите мерки, инспекциите да ги зголемат контролите

Нови мерки за заштита на населението од КОBИД-19 и спречување на неговото ширење Од 16 август 2021 година се воведува

Read Full Article

НОВО