Интервјуа

 Breaking News

Данаиловски: Децата под 14 години 2 пати повеќе го пренесуваат коронавируост, не е време за отворање на градинките и училиштата

    Данаиловски: Децата под 14 години 2 пати повеќе го пренесуваат коронавируост, не е време за отворање на градинките и училиштата

Докторот Драган Данаиловски вели дека се пла ши што ќе биде со школската година кога ќе почне, со оглед на глас ините кои се ши рат, дека училиштата ќе се

Read Full Article

Грчев на Канал5: Pушeње на Порта Македонија и куќата на Мајка Тереза

    Грчев на Канал5: Pушeње на Порта Македонија и куќата на Мајка Тереза

Мирослав Грчев во свој стил на Канал 5 телевизија во Само Интервју зборуваше за уpивање и дислоцирање на спомениците од проектот Скопје 2014. Според Грчев диктаторски потег е влада да

Read Full Article

Пендаровски: Во идната Bлада не смее да има ниту еден министер со ниту една афepa

    Пендаровски: Во идната Bлада не смее да има ниту еден министер со ниту една афepa

Претседателот Стево Пендаровски во новото интервју за неделникот Фокус зборува за последните актуелни случувања во државата како и за составот на новата Влада. Кој ќе партиципира во владата зависи од

Read Full Article

Вечерва Апасиев кажа како ќе се формира Влада, има десетина сценарија, а три се најостварливи

    Вечерва Апасиев кажа како ќе се формира Влада, има десетина сценарија, а три се најостварливи

Димитар Апасиев, лидерот на Левица смета дека постојат десетина можни сценарија за постигнување парламанетарно мнозинство и формирање влада со постојните изборни резултати, од кои три се реални, остварливи и ги

Read Full Article

Се огласи Мијалков: Скоро нула се шансите ВМРО-ДПМНЕ да направи Влада

  Се огласи Мијалков: Скоро нула се шансите ВМРО-ДПМНЕ да направи Влада

Има ли можност ВМРО ДПМНЕ да направи влада? – Прашува во Интервјуто со Сашо Мијалков, Плусинфо, каде тој одговара: Според

Read Full Article

Заев: Август ќе составиме нова влада, Мицкоски е аутсајдер, ќе коалицираме со пapтии кои се за европски концепт

  Заев: Август ќе составиме нова влада, Мицкоски е аутсајдер, ќе коалицираме со пapтии кои се за европски концепт

Заев ветува дека во август ќе биде заокружи изборниот процес и ќе бидат ставени во функција новото Собрание и новата

Read Full Article

Целосен карантн не, полициски час мора, следува кластер Избори, вели Даниловски

  Целосен карантн не, полициски час мора, следува кластер Избори, вели Даниловски

Мора полициски час, а целосен карантин на цела држава не, кластерот избори почува да ги дава првите изборни бројки на

Read Full Article

Ова е интересно: ДУИ да добие мандат за формирање на Влада и да одлучат кој ќе влезе во владина коалиција

  Ова е интересно: ДУИ да добие мандат за формирање на Влада и да одлучат кој ќе влезе во владина коалиција

Ова веќе е интересно, посебно кога Вицепремиерот за европски прашања дава интервју за грчкиот весник Етнос, а се работи за

Read Full Article

Интересно: Митко Јанчев бара промени во ВМРО-ДПМНЕ: Изгубивме четири избори по ред

  Интересно: Митко Јанчев бара промени во ВМРО-ДПМНЕ: Изгубивме четири избори по ред

Митко Јанчев, Градоначалникот на Кавадарци, по поразот на ВМРО-ДПМНЕ на изборите вели дека е време за промена на раководството во

Read Full Article

Ѓорчев: Ако и се одземат на СДСМ гласовите од БЕСА, тогаш ВМРО-ДПМНЕ треба да формира Влада

  Ѓорчев: Ако и се одземат на СДСМ гласовите од БЕСА, тогаш ВМРО-ДПМНЕ треба да формира Влада

Влатко Ѓорчев во вечерашното гостување на телевизија Телма за прв пат на едни избори беше резервиран и рече дека има

Read Full Article

НОВО