Македонија

 Breaking News

Готово, Заев и Мицкоски си подадоа рака

    Готово, Заев и Мицкоски си подадоа рака

Зоран Заев, Премиер и лидер на СДСМ и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на крајот од вечерашниот тв дуел, и покрај низата меѓусебни препукувања, си подадоа рака за фер и

Read Full Article

Погрешната стратегијата на Филипче за коpoнакpизата го урна здравствениот систем, вели Николов

    Погрешната стратегијата на Филипче за коpoнакpизата го урна здравствениот систем, вели Николов

3а три брана на корона немавме никакви соодветни мерки. Сведочевме на лоша организација, лош менаџмент на целата коронакриза со која се соочуваме повеќе од година и половина, пишува Прес24. Тоа

Read Full Article

По кратка пауза, денес Филипче повторно напиша твит

    По кратка пауза, денес Филипче повторно напиша твит

Министерот за Здравство, Венко Филипче, денеска повторно напиша твит на својот твитер профил по кратка пауза. Филипче немаше напишано твит од 9 септември. Во продолжение твитот на Филипче кој што

Read Full Article

Мицкоски вечерва: Граѓаните масовно да излезат на Попис

    Мицкоски вечерва: Граѓаните масовно да излезат на Попис

Христијан Мицкоски, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во гостувањето на ТВ 24 говорејќи за пописот рече дека идејата за отпечатоци од прсти била негова и оти била отфрлена од владејачкото мнозинство. Тоа

Read Full Article

Коронавирусот не запира, повторно голема бројка, ова се градовите со нови случаи регистрирани денеска

  Коронавирусот не запира, повторно голема бројка, ова се градовите со нови случаи регистрирани денеска

Kaко што јавуваат здравствените власти денеска, во последните 24 часа се направени 5.416 тестирањe, а регистрирани се 459 нови случаи

Read Full Article

Цело одделение од Скопје во изолација поради ученик позитивен на коронавирусот

  Цело одделение од Скопје во изолација поради ученик позитивен на коронавирусот

Како што пишува Прес24, цела паралелка од осмо одделение во основното училиште Љубен Лапе во Аеродром од денеска е во

Read Full Article

Владата со нови мерки, домашен карантин од 7 дена ако при влез во Македонија немате тест или потврди

  Владата со нови мерки, домашен карантин од 7 дена ако при влез во Македонија немате тест или потврди

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница ги дополни мерките за спречување на проширувањето на виp pусот што ја

Read Full Article

Повторно голема бројка на нови случаи на коронавирусот во Македонија, ова е листата по градови

  Повторно голема бројка на нови случаи на коронавирусот во Македонија, ова е листата по градови

Како што денес јавуваат здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 4.618 тестирањe, а регистрирани се 674 нови случаи

Read Full Article

ФОТО: Готово, опозициската Левица поддржа кандидат за градоначалник

  ФОТО: Готово, опозициската Левица поддржа кандидат за градоначалник

Басистот на групата Меморија, Петар Георгиевски, познат како Перо Ка миказа и официјално доби поддршка од Левица за градоначалник на

Read Full Article

Добро е, 16 нови кандидати за градоначалници од СДСМ соопшти Николовски

  Добро е, 16 нови кандидати за градоначалници од СДСМ соопшти Николовски

Генералниот секретар на владејачката СДСМ, на прес-конференција ги соопшти имињаната на 16 кандидати за градоначалници. Листата на кандидати на партијата

Read Full Article

НОВО