Македонија

 Breaking News

Вечерва ќе нема вода на повеќе улици, Водовод и канализација објаснија зошто

    Вечерва ќе нема вода на повеќе улици, Водовод и канализација објаснија зошто

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека поради санирање уличен дефект на ул.„Коле Неделковски” број 36, неколку улици во Општина Центар вечерва ќе имаат прекин на водоснабдување. Со прекинот на водоснабдувањето

Read Full Article

Припреми за утре, понеделник, без струја и вода повеќе Општини

    Припреми за утре, понеделник, без струја и вода повеќе Општини

Без вода утре ќе бидат корисниците во делови од општините Бутел и Шуто Оризари, а без електрична енергија ќе бидат делови од Аеродром, Кисела Вода и Ѓорче Петров, соопшти РЦУК-Скопје

Read Full Article

Спремете се: Утре без струја по пет часа ќе бидат неколку општини

    Спремете се: Утре без струја по пет часа ќе бидат неколку општини

ПOPади планирани технички интервенции во електро дистрибутивната мрежа, Без електрична енергија утре ќе бидат дел од општините Аеродром, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Карпош. Во период од 8:30 до 14:00

Read Full Article

Ковачевски се отвори: Секое утро во 6 наутро со автобус доаѓав во Скопје, одев во Кузман, во Гоце, во Медицинар, јас можам да зборувам како било во студентските домови

    Ковачевски се отвори: Секое утро во 6 наутро со автобус доаѓав во Скопје, одев во Кузман, во Гоце, во Медицинар, јас можам да зборувам како било во студентските домови

Премиерот Димитар Ковачевски зборуваше за студентските домови и притоа кажа дека дел од нив се во добра состојба, а останатите што се во лоша состојба, во текот на 2023 година

Read Full Article

Само кај нас: Да се поништи огласот за контролори за летање зашто положиле тие што не треба, јавува сдк

  Само кај нас: Да се поништи огласот за контролори за летање зашто положиле тие што не треба, јавува сдк

Членови на управниот одбор на МНАВ и директори во агенцијата Фахрудин Хамиди, Миѓан Селмани и Влатко Крстевски, сакаат да го

Read Full Article

Конечно: Детали од cпаcувачката мисија, двете лица се извлечени од бeздната, но се повpeдени

  Конечно: Детали од cпаcувачката мисија, двете лица се извлечени од бeздната, но се повpeдени

Пред некој час била побарана помош на бројот 112 од две лица кои со квадрицикл излетале надвор од земјен пат

Read Full Article

Детали: Заев ја избркал косовската министерка за надворешни од канцеларијата

  Детали: Заев ја избркал косовската министерка за надворешни од канцеларијата

Поранешниот македонски премиер Зоран Заев побарал од министерката за надворешни работи на Koсово, Доника Гервала да го напушти неговиот кабинет

Read Full Article

ЦCИ во Скопје: Апсење на Клиниката поради земање пoтkуп 100 евра од пациентка, 24 годишникот заврши со Клиниката за радиотерапија и онкологија

  ЦCИ во Скопје: Апсење на Клиниката поради земање пoтkуп 100 евра од пациентка, 24 годишникот заврши со Клиниката за радиотерапија и онкологија

ОСОСК-Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на 21.10.2022 до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против К.У.(24)

Read Full Article

Паднале потписи: Арсовска договорила соработка со Дудуш

  Паднале потписи: Арсовска договорила соработка со Дудуш

Како што пренесува Прес24, Градоначалничката на Скопје, Данела Аросовска и градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш потпишаа договор за меѓуопштинска соработка,

Read Full Article

ССМ: Од 4 и 30 часот наутро Скопје нема да има јавен превоз

  ССМ: Од 4 и 30 часот наутро Скопје нема да има јавен превоз

Како што претходно беше најавено, така стигна потврда и од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) дека утре нема да

Read Full Article
1 2 3 177

НОВО