Магазин

ФОТО: Актерката Лидија ја накити елката, моментот го сподели на Инстаграм

    ФОТО: Актерката Лидија ја накити елката, моментот го сподели на Инстаграм

Српската актерка Лидија Вукиќевиќ ја накити својата елка, а моментот го сподели на социјалните мрежи. Таа има 57 години и често со следбениците на Инстаграм знае да ги споделува фотографиите

Read Full Article

Нова прослава во смеејството Ражнатовиќ, Цеца не ја трга насмевката од лицето

    Нова прослава во смеејството Ражнатовиќ, Цеца не ја трга насмевката од лицето

Пејачката Цеца или Светлана Ражнатовиќ на крие колку е горда што нејзиниот наследник Вељко, дипломирал на Факултетот за менаџмент и економија во Бања Лука. Таа, наведува, веднаш убавите вести ги

Read Full Article

ФОТО: Горд на својата сопруга, сопругот на Карлеуша објави нејзина фотографија без шминка и фотошоп

    ФОТО: Горд на својата сопруга, сопругот на Карлеуша објави нејзина фотографија без шминка и фотошоп

Јелена Карлеуша е позната како некој кој големо внимание обрнува на својот изглед. Посебно грижливо одбира комбинации за снимање на „Ѕвездите на Гранд“, а таму никогаш не се појавува без

Read Full Article

ФОТО: Снаата на Цеца иста како американската старлета – Богдана на свадбата иста како Ким Кардашијан

    ФОТО: Снаата на Цеца иста како американската старлета – Богдана на свадбата иста како Ким Кардашијан

Cнаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ на својата свадба носела ист вел какко и најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан на својата втора свадба.Фановите на семејството Ражнатовиќ забележале дека

Read Full Article

ФОТО: Јована е една од најубавите србинки, а никој не Bepува дека има две деца

  ФОТО: Јована е една од најубавите србинки, а никој не Bepува дека има две деца

Манекенката Јована Ѓорѓевиќ од Нови Сад, во моментов живее во Италија и заслужено ја носи титулата една од Hajубавите Србинки.

Read Full Article

Аца Лукас добро се покажал на свадбата на Вељко и Богдана, откриено колку пари им дал

  Аца Лукас добро се покажал на свадбата на Вељко и Богдана, откриено колку пари им дал

Јавноста добро знае дека Аца Лукас беше скаран со својата колешка Светлана Ражнатовиќ Цеца. Но во неделата тој беше поканет

Read Full Article

ФОТО: Синот на Цеца објави фотографија од свадбата како игра пред големиот автобус

  ФОТО: Синот на Цеца објави фотографија од свадбата како игра пред големиот автобус

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ, кој викендов кажа судбоносно ДА со својата избраничка Богдана, ги објави првите фотографии од свадбата.

Read Full Article

Познато колку пари собрале Вељко и Богдана за свадбата, српските медиуми ја објавија сумата

  Познато колку пари собрале Вељко и Богдана за свадбата, српските медиуми ја објавија сумата

Свадбата на наследникот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ поминала токму онака како што семејството Ражанатовиќ и Родиќ замислиле, а

Read Full Article

ФОТО: Од сите деца дојде само таа, ќерката на Apkaн од претходниот брак се појави на свадбата на Вељко

  ФОТО: Од сите деца дојде само таа, ќерката на Apkaн од претходниот брак се појави на свадбата на Вељко

Гала прославата по повод бракот на синот на Аркан, Вељко Ражнатовиќ, беше во центарот на медиумското внимание, а внимание привлече

Read Full Article

ФОТО: Како изгледаше денот пред свадбата во семејството Ражнатовиќ, Цеца без шминка, Вељко и Богдана се веселат

  ФОТО: Како изгледаше денот пред свадбата во семејството Ражнатовиќ, Цеца без шминка, Вељко и Богдана се веселат

Во домот на Цеца веќе на големо започна подготовката за утрешната свадба. Сите се подготвуваат за свадбата на Вељко и

Read Full Article

НОВО