ФОТО

 Breaking News

ФОТО: Од Илиевски сопругата објави прва фотографија од ќеркичката, Дениција ве поздравува

    ФОТО: Од Илиевски сопругата објави прва фотографија од ќеркичката, Дениција ве поздравува

Анастасија Деа Богданоска, Македонската водителка и новинарка и нејзиниот сопруг Богдан Илиевски – Бетмен велит станаа родители на нивното прво дете – ќерката Дениција. Водителката веднаш по раѓањето на Дениција

Read Full Article

ФОТО: Во Струмица поплавена улица, дождот си го стори своето

    ФОТО: Во Струмица поплавена улица, дождот си го стори своето

Поплавени улиците во Струмица, откако попладнево силен дожд соневреме го зафати целиот град Струмица. На терен излегоа екипи од струмичкиот ЈПКД Комуналец кои веднаш интервенираа на најкр итичните места со

Read Full Article

ФОТО: Заев ужива во Преспа, еве што ручаше во Љубојно

    ФОТО: Заев ужива во Преспа, еве што ручаше во Љубојно

Со својот БМВ мотор, Заев заедно со сопругата веќе неколку денови го поминуваат својот дел од одморот со патувања низ државата. Тие вчера беа во Преспа, поточно во преспанското село

Read Full Article

Скоро 1% разлика води коалицијата Можеме, веднаш зад неа е ВМРО-ДПМНЕ и други

    Скоро 1% разлика води коалицијата Можеме, веднаш зад неа е ВМРО-ДПМНЕ и други

На само 15-тина минути по полноќ, резултатите се сведуваат за скоро 1% разлика предност на Коалицијата Можеме во однос на ВМРО-ДПМНЕ и други, кои што се тркаат за мандатар кој

Read Full Article

Се огласија од Влада: Спремна е подлогата, ќе се монтира монтажна амбуланта

  Се огласија од Влада: Спремна е подлогата, ќе се монтира монтажна амбуланта

Ќе се монтира монтажна амбуланта, веќе е спремна подлогата, велат од Владата. Во тек се подготвителни активности за новиот монтажен

Read Full Article

ФОТО: Ветер турна фасада во Скопје, еве каде

  ФОТО: Ветер турна фасада во Скопје, еве каде

Фотографии од фасади и фасада на паркинг се дел од актуелната тема денес. Силниот ветер кој попладнево дува во Скопје

Read Full Article

ФОТО: Заев зеде четка во рака и започна да фарба ограда во Василево

  ФОТО: Заев зеде четка во рака и започна да фарба ограда во Василево

Денес во посета на општина Василево беше претседателот на СДСМ Зоран Заев и кандидатот за пратеник од ИЕ4 Љубица Спасова,при

Read Full Article

Шекеринска: Следен пат кога ќе дојдам овде ќе летам со параглајдер

  Шекеринска: Следен пат кога ќе дојдам овде ќе летам со параглајдер

Министерката Шекеринска на фб: Следен пат кога ќе дојдам овде ќе летам со параглајдер! Ме понесе возбуда и адреналин кога

Read Full Article

ФОТО: Кои праски и кајсии ги избра Мицкоски во Росоман

  ФОТО: Кои праски и кајсии ги избра Мицкоски во Росоман

На пазарчето во Росоман, предмалку застана да испазари и Мицкоски. Тој одбра да пазари праски и кајсии, каде што му

Read Full Article

ФОТО: Позната здравствената состојба на Антонио Милошоски, тој самиот се огласи

  ФОТО: Позната здравствената состојба на Антонио Милошоски, тој самиот се огласи

Антонио Милошоски е на Инфективната клиника каде што објави и фотографија, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, кој воедно е и кандидат за

Read Full Article

НОВО