ФОТО

 Breaking News

ФОТО: Еве како изгледа италијанскиот пејач без грам шминка

    ФОТО: Еве како изгледа италијанскиот пејач без грам шминка

Италијанската група Манескин, Откако победија на Евросонг, стана вистинска светска се нзација. Особен интерес кај женската публика предизвика фронтменот на групата, Дамиано Давид. Овој 22-годишен Италијанец на Инстаграм со следат

Read Full Article

ФОТО: Веќе 6 месеци плаче иконата на Св.Богородица во храмот на Св.Димитриј, во предградието на Атина

    ФОТО: Веќе 6 месеци плаче иконата на Св.Богородица во храмот на Св.Димитриј, во предградието на Атина

Уште од 8 септември 2020 година па до ден-денес, во црквата Свети Димитриј во Неа Елветија во Виронас, иконата на Дева Марија продолжува да плаче. Автентичноста на овој настан е

Read Full Article

ФОТО: Премиерот Заев ги објави новите мерки, сите ќе мора да ги почитуваат до 20 април

    ФОТО: Премиерот Заев ги објави новите мерки, сите ќе мора да ги почитуваат до 20 април

На денешната седница на Владата донесовме одлука за дополнителни рестриктивни и превентивни мерки со единствена цел – заштитата на јавното здравје и заштита на сите граѓани. Од 6 до 20

Read Full Article

ФОТО: Филипче доби коментар од Божидар, следеа над 40 реплики и 800 интеракции

    ФОТО: Филипче доби коментар од Божидар, следеа над 40 реплики и 800 интеракции

Министерот за Здравство, Венко Филипче ја објави дневната статистика за денес. Неговата објава веднаш наиде на коментари. Еден од популарните коментари кој доби скоро 900 интеракции е на Божидар Божиновски.

Read Full Article

Филипче доби коментар од Филип од Прилеп: Алал да ви е летот денеска… Убав погледот на Прилеп денес… По дома вие добри сте?

  Филипче доби коментар од Филип од Прилеп: Алал да ви е летот денеска… Убав погледот на Прилеп денес… По дома вие добри сте?

Филипче денеска беше во посета на Прилеп. После посетата на објавата за дневната статистика на нови случаи на коронавирусот, доби

Read Full Article

ФОТО: Денеска стигна руската вakцина Спутин В, авионот слета во Скопје

  ФОТО: Денеска стигна руската вakцина Спутин В, авионот слета во Скопје

Денеска во 14:30 часот на меѓународниот аеродром во Скопје стигна втората пратка од руската вakцина Спутник В, наменета за ревa

Read Full Article

Филипче објави слики од кутијата со вакцини која слета на аеродромот, еве кој се ја пречека

  Филипче објави слики од кутијата со вакцини која слета на аеродромот, еве кој се ја пречека

Филипче напиша: Стигна и првата пратка на вакцини преку Ковакс механизмот и со овие 24.000 дози е предвидено да стартува

Read Full Article

ФОТО: Шекеринска и Пендаровски прославија 1 година нато роденден, а и Заев беше на прославата

  ФОТО: Шекеринска и Пендаровски прославија 1 година нато роденден, а и Заев беше на прославата

Членството во најмоќниот вое олитички сојуз НАТО е нашето најголемо достигнување како независна држава. #ЕднаГодинаНАТО – Напиша министерката Шекеринска на

Read Full Article

ФОТО: Филипче доби прашање во коментар, за вакцините кои ќе стигнат во недела, одговор сеуште нема

  ФОТО: Филипче доби прашање во коментар, за вакцините кои ќе стигнат во недела, одговор сеуште нема

Откако Филипче на својата страница објави дека оваа недела, поточно на 28 март, во 07 часот и 55 минути во

Read Full Article

Xит на денот, Заев возеше машина за метење, ја стави и рикверц метачката, Анѓушев го гледаше

  Xит на денот, Заев возеше машина за метење, ја стави и рикверц метачката, Анѓушев го гледаше

Овие времиња на економски предизвици за голем број компании значат и поголема иновативност и прилагодување на новите трендови. Инвестициите во

Read Full Article

НОВО