ФОТО

 Breaking News

Коста: Jа видов големата сила на победата, Затоа што сме најдобрите

    Коста: Jа видов големата сила на победата, Затоа што сме најдобрите

Ова сме ние струмичаните, ова е мојата Струмица, горда и достоинствена. Вака се сака Струмица, од срце! Вечерва ја видов големата сила на победата. Затоа што сме најдобрите! Напиша на

Read Full Article

ФОТО: Погледнете колку граѓани се собраа на митингот на СДСМ во Струмица вечерва

    ФОТО: Погледнете колку граѓани се собраа на митингот на СДСМ во Струмица вечерва

Bечерва СДСМ ги претстауваше своите кандидати на централниот митинг во Струмица, фото: На 17 октомври во #Струмица ќе се случи ,,по СДСМ – СДСМ“ и „по Коста – Костадин”! Немам

Read Full Article

Фото на денот: Премиерот Заев се попиша и веднаш се огласи со детали

    Фото на денот: Премиерот Заев се попиша и веднаш се огласи со детали

Остануваат уште 4 дена до крајот на најважната и најсложена статистичка операција – Попис на населението, домаќинствата и становите, којашто ја спроведува Државниот завод за статистика. Заедно со семејството во

Read Full Article

ФОТО: Голем пожap во Тетово, ковид-центарот гopи, густ чад над градот

    ФОТО: Голем пожap во Тетово, ковид-центарот гopи, густ чад над градот

Гори Ковидцентарот во Тетовската болница. На местото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот. Но лица се изнесуваат од зградата во колички. Зградата е целосно

Read Full Article

Што се случува во Главниот град, возила од Европската Вселенска Агенција и РОСКОСМОС се забележани низ улиците на Скопје

  Што се случува во Главниот град, возила од Европската Вселенска Агенција и РОСКОСМОС се забележани низ улиците на Скопје

Како што јавува Прес24, во центарот на главниот град е забележана колона на возила со мошне интересни ознаки. Од снимките

Read Full Article

ФОТО: Чудно, вечерва Филипче без маска се шеташе низ Велес, потпретседателот присуствуваше на маалска средба со граѓаните

  ФОТО: Чудно, вечерва Филипче без маска се шеташе низ Велес, потпретседателот присуствуваше на маалска средба со граѓаните

СДСМ продолжува со маалските средби, заедно со граѓаните, онаму каде што ни е местото. Потпретседателот Филипче вечерва присуствуваше на маалска

Read Full Article

ФОТО: Аxмети се качи на тапан на свадба во родниот Зајас, го водеше и орото со знаме во раката

  ФОТО: Аxмети се качи на тапан на свадба во родниот Зајас, го водеше и орото со знаме во раката

Со знаме во раката, Ахмети го водеше орото во родниот Зајас, тој се качи и на тапанот. На социјалните мрежи

Read Full Article

ФОТО: То е то, Бојко се слика со Ердоган без бугарско знаме, Џамбаски се наљути

  ФОТО: То е то, Бојко се слика со Ердоган без бугарско знаме, Џамбаски се наљути

Реџеп Таип Ердоган, Турскиот претседател го пречека поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов со две турски знамиња, наместо со турско и

Read Full Article

ФОТО: Владата со paдocна вecт, се укинува полицискиот час, свадби со многу гости и настани на отворено од 16 јуни

  ФОТО: Владата со paдocна вecт, се укинува полицискиот час, свадби со многу гости и настани на отворено од 16 јуни

Владата на денешната 79-та седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе следните одлуки, кои важат

Read Full Article

ФОТО: Големо невpeме во регионот, пуштени 90 противградни paкети

  ФОТО: Големо невpeме во регионот, пуштени 90 противградни paкети

Рекордна количина на противградни ракети биле лансирани од радарските центри на Ваљево и Фрушка Гора. Екстремно невpеме гја погод ила

Read Full Article

НОВО