ФОТО

 Breaking News

ФОТО: Аделина Тахири вечерва во прв ред, објави и селфи со Мицкоски, албанската пејачка беше на протестот пред Влада

    ФОТО: Аделина Тахири вечерва во прв ред, објави и селфи со Мицкоски, албанската пејачка беше на протестот пред Влада

Вечерва, на изненадување на многумина, популарната албанска пејачка Аделина Тахири вечерва беше забележана во првиот ред на масовниот протест пред Владата. Пејачката објави и селфи фотографија на својата страница, со

Read Full Article

МЕГА ГАЛЕРИЈА: Масовен протест за промени вечерва пред Влада каде се собраа илјадници граѓани

    МЕГА ГАЛЕРИЈА: Масовен протест за промени вечерва пред Влада каде се собраа илјадници граѓани

Вечерва пред Владата свој протест одржа опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение еве дек од атмосферата: Опозициската партија подолг период инсистира на одржување избори, а во Собранието спроведува и активна блокада на

Read Full Article

ФОТО: Еве колку народ има на протестот на Опозицијата во Главниот Град

    ФОТО:  Еве колку народ има на протестот на Опозицијата во Главниот Град

Реки народ буквално се приближуваат кон Владата на Македонија каде ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи голем протест против владата предводена на СДСМ. Илјадници граѓани од целата држава пристигнаа во главниот град. Погледнете

Read Full Article

ФОТО: Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов на Панел дискусија, таму е и Славјанка министерката

    ФОТО: Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов на Панел дискусија, таму е и Славјанка министерката

Доректорот на ЦУК Стојанче Ангелов на Панел дискусија „Предизвиците и современите трендови во планинското спасување во Европа“ во Охрид Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, учествуваше

Read Full Article

HOBO – 3атвopен сообраќајот на Плетвар, пaтот е pekа поради одpoн – фото

  HOBO – 3атвopен сообраќајот на Плетвар, пaтот е pekа поради одpoн – фото

Од АМСМ јавуваат дека има прек ин на сообраќајот: Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај мeсноста викана: Трите

Read Full Article

Секоја чест, Вучиќ oд Св.Наум: Овде е напишана кирилицата

  Секоја чест, Вучиќ oд Св.Наум: Овде е напишана кирилицата

Александар Вучиќ, Претседателот на Република Србија со лидерите на Западен Балкан го посети манастирот Свети Наум по Самитот Отворен Балкан.

Read Full Article

ФОТО: Голем протест во Битола – Слобода за Ламбе

  ФОТО: Голем протест во Битола – Слобода за Ламбе

Пред СВР-Битола, организирани од политичката парт ија Левица, на мирен протест беше побарана слобода и правда за Ламбе Алабаковски, кој

Read Full Article

ФОТО: Заедно дојдоа Филипче и Заев на роденден, Ахмети сечеше торта, го почасти и премиерот, еве кој беа други на прославата

  ФОТО: Заедно дојдоа Филипче и Заев на роденден, Ахмети сечеше торта, го почасти и премиерот, еве кој беа други на прославата

Со торта, во паркот во Чаир ДУИ ја организираа завршната прослава по повод 20-годишнината од основањето на нивната партија. Се

Read Full Article

ФОТО: Вечерва во Струмица се пojaви Заев, прошета низ чаршијата заедно со градоначалникот Костадин Костадинов

  ФОТО: Вечерва во Струмица се пojaви Заев, прошета низ чаршијата заедно со градоначалникот Костадин Костадинов

По прекрасното одбележување на Денот на пријателството меѓу Италија и Северна Македонија, продолживме на Старата чаршија на централниот настан Вело

Read Full Article

ФОТО: Ова се цените во ресторанот во Влада: Салата 20ден, гравче 45ден, сланина на скара 85ден, десерт 30ден

  ФОТО: Ова се цените во ресторанот во Влада: Салата 20ден, гравче 45ден, сланина на скара 85ден, десерт 30ден

Во овие тешки времиња да се потсетиме на цените во ресторанот на владата и да се помо лиме за хонорарците

Read Full Article
1 2 3 58

НОВО