Босанскиот пејач загина во страшна сообраќајка (фото)

 Breaking News

Босанскиот пејач загина во страшна сообраќајка (фото)

Босанскиот пејач загина во страшна сообраќајка (фото)
January 30
11:24 2018

Младиот пејач од Босна, 32-годишниот Џуриш Џукановиќ, настрадал во сообраќајна несреќа која се случија 15 минути по полноќ.

Тој со своето возило марка Ауди направил сообраќајка со возило марка Мерцедес, со кое управувал 50-годишен маж.

Истрагата на полицијата е во тек, другиот возач е исто така префрлен во болница со тешки повреди, а пејачот починал на лице место.

Related Articles