Posts From news24

Детали: Заврши пописот, попишани се 1 832 696 лица, 568 175 домаќинствс и 837 255 станови

    Детали: Заврши пописот, попишани се 1 832 696 лица, 568 175 домаќинствс и 837 255 станови

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски, на вечерашнава прес-конференија по затворањето на апликациите за попис и со тоа официјалниот крај на пописот, објави дека тој бил успешен. Споредбата

Read Full Article

ФОТО: Спектакуларно, погледнете го митингот на владејачката СДСМ во Крива Паланка

    ФОТО: Спектакуларно, погледнете го митингот на владејачката СДСМ во Крива Паланка

Ова е мојата Крива Паланка, ова е градот што ​денес ​ме прави исклучително среќен​! СДСМ ги развива општините подеднакво, но особено овој регион кој долги години беше запоставуван! Свртивме нов

Read Full Article

ФОТО: Погледнете колку народ има митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Виница и Кочани

    ФОТО: Погледнете колку народ има митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Виница и Кочани

Караванот на ВМРО-ДПМНЕ во моментот одржува предизборен митинг во Виница каде го претставува кандидатот за градоначалник за таа општина, Миле Петков. Фото: За тоа каде сме сега најдобро говори тоа

Read Full Article

Коста: Jа видов големата сила на победата, Затоа што сме најдобрите

    Коста: Jа видов големата сила на победата, Затоа што сме најдобрите

Ова сме ние струмичаните, ова е мојата Струмица, горда и достоинствена. Вака се сака Струмица, од срце! Вечерва ја видов големата сила на победата. Затоа што сме најдобрите! Напиша на

Read Full Article

ФОТО: Погледнете колку граѓани се собраа на митингот на СДСМ во Струмица вечерва

  ФОТО: Погледнете колку граѓани се собраа на митингот на СДСМ во Струмица вечерва

Bечерва СДСМ ги претстауваше своите кандидати на централниот митинг во Струмица, фото: На 17 октомври во #Струмица ќе се случи

Read Full Article

Се огласи Бранко Црвенковски, еве што вели поранешниот Премиер и Претседател

  Се огласи Бранко Црвенковски, еве што вели поранешниот Премиер и Претседател

Како поранешен Премиер и Претседател на Република Македонија имам право но и обврска да проговорам, за тоа каде според мои

Read Full Article

Фото на денот: Премиерот Заев се попиша и веднаш се огласи со детали

  Фото на денот: Премиерот Заев се попиша и веднаш се огласи со детали

Остануваат уште 4 дена до крајот на најважната и најсложена статистичка операција – Попис на населението, домаќинствата и становите, којашто

Read Full Article

Не може минималната плата да расте, а другите плати да стојат, вели претседателот на СОНК

  Не може минималната плата да расте, а другите плати да стојат, вели претседателот на СОНК

Јаким Неделков, Претседателот на СОНК, вели дека во моментот не е задоволен со платите на просветните работници и оти покачувањето

Read Full Article

Словенија со нова промена во pecтpиктивните мерки за коронавирусот

  Словенија со нова промена во pecтpиктивните мерки за коронавирусот

Словенија донесе повеќе одлуки за олабавување на pecтриктивните ковидмерки. Ова е резултат на неколкудневните пpo тести. Имено, власта ја промени

Read Full Article

Готово, Филипче најави нова мерка од средината на октомври, ќе функционираат само целосно вакцинираните граѓани

  Готово, Филипче најави нова мерка од средината на октомври, ќе функционираат само целосно вакцинираните граѓани

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на

Read Full Article