Posts From news24

Готово се знае: Првиот голем маркет на Лидл во Македонија ќе биде на оваа локација во главниот град

    Готово се знае: Првиот голем маркет на Лидл во Македонија ќе биде на оваа локација во главниот град

Како што јавува порталот Фактор дека германскиот трговски синџир Лидл ја купил локацијата на Бриколаж од компанијата Скопски пазар, на која треба да се отвори првиот маркет на германската компанија.Скопски

Read Full Article

Другите кај се: Утврдено е дека 3 претседатели на македонски судови не можат да го докажат потеклото на имот, вели Данева

    Другите кај се: Утврдено е дека 3 претседатели на македонски судови не можат да го докажат потеклото на имот, вели Данева

HEопходна е проверка на имотот на судиите и обвинителите, вели за Детектор професорката на Правниот факултет во Скопје, Ана Павловска Данева, пренесува Прес24. Според неа, тоа е и здраво за

Read Full Article

Овој македонски град е херој, леб се продава за 30 денари, пекарите работат за граѓаните

    Овој македонски град е херој, леб се продава за 30 денари, пекарите работат за граѓаните

Како што јавуваат медиумите, во пекарите во Штип и денеска има леб кој се продава по цена од 30 до 33 денари во зависност од грамажата и типот на леб.

Read Full Article

Нов пресврт во Грција: 5.5 километри гледал како возот се движи во погрешна насока, ова е втората грешка на шефот на станицата

    Нов пресврт во Грција: 5.5 километри гледал како возот се движи во погрешна насока, ова е втората грешка на шефот на станицата

Како што јавуваат грчките медиуми, шефот на станицата направил повеќе од една грешка поради кои дојде до cc уд ир на возови во вторникот вечерта. Според информациите од грчката полиција,

Read Full Article

Нека е со cpeka: Владиката Петар отвора телевизија во Скопје, јавува Фактор

  Нека е со cpeka: Владиката Петар отвора телевизија во Скопје, јавува Фактор

Како што пренесува порталот Фактор, Владиката Петар влегува во медиумскиот свет, ќе отвори телевизија во Скопје. Вчера агенцијата за аудио

Read Full Article

Се треси таванот: Први видео снимки од новите 2 cилни земјотреси во Турција, 6,4 и 5,8 степени

  Се треси таванот: Први видео снимки од новите 2 cилни земјотреси во Турција, 6,4 и 5,8 степени

Како што јавуваат од турската сеизмолошка служба соопшти дека во 20:04 часот по локално време имало земјотрес со јачина од

Read Full Article

Зеленски 3бecнува: Ако Кина влезе во сојуз со Русија, ќе има CBетска BOJна

  Зеленски 3бecнува: Ако Кина влезе во сојуз со Русија, ќе има CBетска BOJна

Украинскиот претседател Володимир Зеленски, во денешното интервју за „Велт“ предупреди дека Кина не треба да ја поддржува Русија во нејзината

Read Full Article

Се треси земјата: 50-тина земјотреси во Романија во последното деноноќие

  Се треси земјата: 50-тина земјотреси во Романија во последното деноноќие

Како што јавуваат медиумите, во Романија веќе трет ден се регистрираат земјотреси, од кои два посилни, во понеделникот попладне со

Read Full Article

Турските геолози: Истанбул да очекува нов земјотрес со јачина од 7 степени или посилен

  Турските геолози: Истанбул да очекува нов земјотрес со јачина од 7 степени или посилен

Истанбул Турската метрополатреба да почне да се подготвува за силен земјотрес и да ги мобилизира сите расположливи ресурси за да

Read Full Article

Забрчанец: Економијата чека, сите 120 пратеници да гласаат со ДА, треба да поддржат отстранување на работните дозволи во Отворен Балкан

  Забрчанец: Економијата чека, сите 120 пратеници да гласаат со ДА, треба да поддржат отстранување на работните дозволи во Отворен Балкан

3а активирање на економската мерка со која ќе се овозможи слободно движење на пазарот на трудот, слободно движење на луѓе

Read Full Article