Ако сакате промена на изгледот – Еве кои 5 фризури ќе бидат хит во 2018-та година!

 Breaking News

Ако сакате промена на изгледот – Еве кои 5 фризури ќе бидат хит во 2018-та година!

Ако сакате промена на изгледот – Еве кои 5 фризури ќе бидат хит во 2018-та година!
January 01
11:19 2018

Ако сакате да го смените вашиот изглед и фризура, а не знаете што да направите со вашата коса, можеби ќе ве инспирираат трендовите за 2018-та година.

Клејтон Хокинс, фризерка која има соработувано со голем број познати дами меѓу кои се актерките Елизабет Олсен и Дакота Џонсон, даде 5 трендови кои ќе ја одбележат 2018-та година.

Кадрава коса

„Флеш денс“ се врати, но овој пат во уште погламурозено издание. Ако веќе природно имате кадрава коса, немој да бегате од тоа да ја носите токму таква каква што е – природна. Тоа е секогаш во мода.

Целосно рамна коса

„Ако ја сакате својата долга и рамна коса, тогаш одржувајте ја здрава, не заборавајте да ја негувате. Слободно користете и спреј за коса. Ќе добиете совршено испеглана коса.“

Машни

„Машните повеќе не се наменети само за девојчињата. Експериментирањето со таквите работи, како што се вештачка кожа, можат да направат досадно репле, но исто така може да направат прекрасна фризура за прошетка низ црвениот тепих. За тоа е потребно малку труд.“

Волуменот е повторно актуелен

„2018-та година фризурите со волумен ќе изгледаат погенијално од претходно. “

Шишки

„Ако веќе долго време се прашувате: Дали треба да направам шишки? Тогаш 2018-та година е конечно време во кое одговорот мора да ви биде: ДА!“

Related Articles