Шпански АС: Роналдо не штедел на одморот во Грција, еве колку бакшиш им дал на персоналот во хотелот

 Breaking News

Шпански АС: Роналдо не штедел на одморот во Грција, еве колку бакшиш им дал на персоналот во хотелот

Шпански АС: Роналдо не штедел на одморот во Грција, еве колку бакшиш им дал на персоналот во хотелот
June 25
05:27 2019

Изнајмувањето на претседателскиот апартман за еден ден фудбалерот го чинеше 9.000 евра.

Кристијано Роналдо бил задоволен со услугата и на персоналот на хотелот, кој неговиот одмор го направил совршен, а кој не им допуштил на папараците да бидат ниту блиску до нив, па како благодарност им дал бакшиш од 20.000 евра, пишува шпански АС.

Португалецот одморот го продолжи на француската ривиера, во Сент Тропе. Наскоро Роналдо ќе мора да се врати во Торино затоа што екипата тргнува на летна турнеја.

Првиот меч на италијанскиот шампион е на 21 јули во Сингапур против Тотенхем, а ти дена подоцна во Нанјинг, Јуве игра против Интер. Уште еден пријателски меч Јувентус игра на 10 август, во Стокхолм, против Атлетико Мадрид.

Related Articles