Целосна промена на времето, викенд временска прогноза, ова се температурите денеска

 Breaking News

Целосна промена на времето, викенд временска прогноза, ова се температурите денеска

Целосна промена на времето, викенд временска прогноза, ова се температурите денеска
August 16
08:21 2019

Сончево со мала до умерена локална облачност ќе биде времето во текот на денешниот ден. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени. Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурите од 16 до 30 степени. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата. Температурите измерени утрово во државава се следни:

Related Articles