ФОТО: Џабе плаќаме патарина кога кози ни шетаат по автопат

 Breaking News

ФОТО: Џабе плаќаме патарина кога кози ни шетаат по автопат

ФОТО: Џабе плаќаме патарина кога кози ни шетаат по автопат
January 13
15:59 2023

Екипа со кози била забелажана на автопатот Скопје – Тетово. Па поради тоа се пожали една корисничка на социјалната мрежа Твитер. – Дечки,ви ги претставувам д’козички од автопатот „Мајка Тереза“ или попознат како Скопје-Тетово. Слободно и безбедно си се шеткаат и пасат по трета лента. Овој луксуз чини 40 денари патарина плус 2.300 денари за улици и патишта при секоја регистрација на вашето возило, се вели во објавата на Твитер. Фото:

Related Articles