ФОТО: То е то, Бојко се слика со Ердоган без бугарско знаме, Џамбаски се наљути

 Breaking News

ФОТО: То е то, Бојко се слика со Ердоган без бугарско знаме, Џамбаски се наљути

ФОТО: То е то, Бојко се слика со Ердоган без бугарско знаме, Џамбаски се наљути
July 04
13:50 2021

Реџеп Таип Ердоган, Турскиот претседател го пречека поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов со две турски знамиња, наместо со турско и бугарско. На тоа се налути европратеникот Ангел Џамбаски кој му забележа на Борисов дека дозволил да биде пречекан со две турски и ниту едно бугарско знаме во неговата резиденција. Според потпретседателот на бугарското ВМРО, додека поголемиот дел од бугарските поли тичари гледаат кон Запад пред новите парламентарни избори, Борисов отишол „да му ја бакне раката на Султанот“. Фото:

Related Articles