ФОТО: Моментот кога полицијата тргна кон народот, имаше и апсење на граѓани

 Breaking News

ФОТО: Моментот кога полицијата тргна кон народот, имаше и апсење на граѓани

ФОТО: Моментот кога полицијата тргна кон народот, имаше и апсење на граѓани
July 05
20:04 2022

Дождот и лошото време не ги спречи граѓаните и денеска да излезат на протест против францускиот предлог.

Иако во значително помал број од вчера и завчера, сепак и вечерва пред Владата се појавија демонстранти за да го искажат својот револт.

Народот беше и пред МНР, каде се фрлаа и јајца.

Блиска средба со полицијата имаше пред Собранието вечерва, каде полицијата употреби и димни бо м би да ги растера граѓаните.

Related Articles