ФОТО: Курсна листа на Народна Банка, еве колку чини еврото денес

 Breaking News

ФОТО: Курсна листа на Народна Банка, еве колку чини еврото денес

ФОТО: Курсна листа на Народна Банка, еве колку чини еврото денес
July 26
16:01 2022

Според Народната банка на РСМ еврото денеска има среден курс од 61.4950 денари, швајцарскиот франк 62.3113 денари, а британската фунта чини 72.5091 денар. Средниот курс на американскиот долар денеска е 60.0772 денари. Фото:

Related Articles