ФОТО: Кога Самка ќе крене раце од нешто – толку бива

 Breaking News

ФОТО: Кога Самка ќе крене раце од нешто – толку бива

ФОТО: Кога Самка ќе крене раце од нешто – толку бива
January 10
21:06 2022

На социјалните мрежи веќе кружат фотографии од снегот по македонските патишта.

Коментарите се дека Македонија пат се повторно изненадени како и секоја година.

Од АМСМ јавуваат заЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА:Денес од 16:00 ч. поради превртено ТМВ сообраќајот за ТМВ е во прекин на патен правец Штип – Миладиновци.

ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: На патниот правец крак Маврово – Дебар поради интензивни врнежи од снег во 09:30 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила.

Од 20:30 часот забрана за движење на ТМВ на планинскиот превој Ѓавато.

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија пат.

Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат на Попова Шапка, Стража, Маврово ,Гостивар ,Дебар ,Крушево ,Кичево и на планинските премини Буково ,Ѓавато и Пресека.

Related Articles