ФОТО: Земјоделците фрлаа ориз, јаболка, грозје, пиперки, краставици, млеко, полицијата ги стопира и гледаше

 Breaking News

ФОТО: Земјоделците фрлаа ориз, јаболка, грозје, пиперки, краставици, млеко, полицијата ги стопира и гледаше

ФОТО: Земјоделците фрлаа ориз, јаболка, грозје, пиперки, краставици, млеко, полицијата ги стопира и гледаше
October 26
19:28 2019

Блокирани улици, полиција распоредена пред владината зграда каде го чекаа протесниот марш на земјоделците револтирани поради ненавремената исплата на субвенциите од Владата. Земјоделците го прекинаа протестот кај старата автобуска станица. Како што велат за Курир, полицијата не им дозволила да поминат бидејќи биле со трактори полни со овошје и зеленчук. По неколку минути, откако се симнаа од тракторот, насобраните демонстранти го продолжија маршот кон Владата, барајќи оставка од премиерот Зоран Заев. Во продолжение дел од фотографиите како изгледаше денешниот протест на земјоделците во Скопје:

Related Articles