ФОТО: Доаѓа циклон кон Македонија, времето се менува од утре

 Breaking News

ФОТО: Доаѓа циклон кон Македонија, времето се менува од утре

ФОТО: Доаѓа циклон кон Македонија, времето се менува од утре
November 19
22:29 2019

УХМР од утре најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час. Врнежите се очекува да бидат пообилни во југоисточните делови и да достигнат над 35 литри на метар квадратен. Утринските температури ќе се движат од шест до 14 степени, а дневните од 10 до 16 степени. Потоа, во текот на неделата, следува период на променливо облачно време со магла по одделни котлини.

Related Articles