ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок

 Breaking News

ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок

ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок
February 14
13:40 2021

Премиерот Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ по завршувањето на церемонијата за примопредавање на вak цините отидоа на ручек во Камник.

Оваа информација на Инстаграм ја сподели Вучиќ, заблагодарувајќи се на гостопримството.

Уживавме во добро вино и со претседателот на Владата на Северна Македонија договаравме заеднички проекти за иднината, напиша Вучиќ на Инстаграм.

Вучиќ на својот Инстаграм профил објави и фотографии од утринската средба на граничниот премин Табановце:

Related Articles