ФОТО: Во Струмица поплавена улица, дождот си го стори своето

 Breaking News

ФОТО: Во Струмица поплавена улица, дождот си го стори своето

ФОТО: Во Струмица поплавена улица, дождот си го стори своето
July 25
20:25 2020

Поплавени улиците во Струмица, откако попладнево силен дожд соневреме го зафати целиот град Струмица.

На терен излегоа екипи од струмичкиот ЈПКД Комуналец кои веднаш интервенираа на најкр итичните места со цел побрзо нормализирање на состојбата. Еве дел од фотографиите кои кружат на социјалните мрежи, како изгледаше тоа, фото:

Related Articles