ФОТО: Баталете Макрон, ќерката на Цеца во Скопје, младата македонска пејачка ја однесе во ресторан

 Breaking News

ФОТО: Баталете Макрон, ќерката на Цеца во Скопје, младата македонска пејачка ја однесе во ресторан

ФОТО: Баталете Макрон, ќерката на Цеца во Скопје, младата македонска пејачка ја однесе во ресторан
October 18
21:08 2019

Ќерката на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, периодов се почесто патува на релација Белград-Скопје, снимајќи хитови. Таа дојде во студиото на Дарко Димитров, кој во изјава за естрадниот телевизиски магазин Бекстејџ, откри дека албумот на Анастасија е во завршна фаза, а дека сега најмногу посветуваат внимание на детали околу текстовите. Деновиве таа повторно е во Македонија, па слободното време го поминува низ скопските ресторани, поточно последно беше во ресторанот на таткото на младата македонска пејачка Лина Пејовска, Ефто, а средбата ја овековечија со фотографија на Инстаграм.

Related Articles