ФОТО: Аделина Тахири вечерва во прв ред, објави и селфи со Мицкоски, албанската пејачка беше на протестот пред Влада

 Breaking News

ФОТО: Аделина Тахири вечерва во прв ред, објави и селфи со Мицкоски, албанската пејачка беше на протестот пред Влада

ФОТО: Аделина Тахири вечерва во прв ред, објави и селфи со Мицкоски, албанската пејачка беше на протестот пред Влада
June 18
21:36 2022

Вечерва, на изненадување на многумина, популарната албанска пејачка Аделина Тахири вечерва беше забележана во првиот ред на масовниот протест пред Владата.

Пејачката објави и селфи фотографија на својата страница, со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, фото:

Тахири даде поддршка за протестот за ПРОМЕНИ, застаната рамо до рамо со сопругата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, Рози Мицкоска.

Related Articles