Филипче со апел до граѓаните, овие 3 мерки да продолжат да се почитуваат

 Breaking News

Филипче со апел до граѓаните, овие 3 мерки да продолжат да се почитуваат

Филипче со апел до граѓаните, овие 3 мерки да продолжат да се почитуваат
May 27
14:58 2020

Министерот за здравство, Венко Филипче предмалку излезе со апел на социјалните мрежи. Тој во неговиот најнов статус на неговата страница напиша: Апелираме до граѓаните да продолжат да ги почитуваат мерките за заштита од КОВИД19. Одржување 2 метри растојание – Носење заштитна опрема – Дезинфекција на рацете.

Related Articles