Филипче: Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи

 Breaking News

Филипче: Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи

Филипче: Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи
July 25
17:25 2020

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ко вид-19 во:

Скопје 60
Куманово 13
Дебар 5
Штип 16
Прилеп 3

Тетово 7
Струга 1
Велес 3
Битола 5
Охрид 1

Гостивар 11
Кочани 1
Пробиштип 1
Демир Хисар 1
Виница 1

Свети Николе 3
Кичево 5

Поч инати се 9 лица, тројца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга и двајца од Гостивар.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 103 оздравени пациенти од:

Скопје 53
Дебар 3
Штип 1
Прилеп 6
Тетово 7

Велес 5
Битола 2
Кавадарци 1
Гостивар 11
Струмица 1

Крушево 1
Кичево 3
Ресен 9

Досега во земјата се направени вкупно 94092 тестирања на ко вид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 9934, бројката на оздравени пациенти е 5357, на поч инати е 460, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4117.

Related Articles