Уште денеска сонце, а од утре УХМР со друга најава, ова е прогнозата

 Breaking News

Уште денеска сонце, а од утре УХМР со друга најава, ова е прогнозата

Уште денеска сонце, а од утре УХМР со друга најава, ова е прогнозата
September 22
08:39 2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 25 степени

Во понеделник попладне и во вторник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Услови за локален дожд ќе има и во четврток.

Related Articles