УХМР со пpeдупpeдување за вpнежи и гpмежи, а на места и појава на гpад, ова се темпеpатурите

 Breaking News

УХМР со пpeдупpeдување за вpнежи и гpмежи, а на места и појава на гpад, ова се темпеpатурите

УХМР со пpeдупpeдување за вpнежи и гpмежи, а на места и појава на гpад, ова се темпеpатурите
September 24
06:19 2019

Според УХМР времето денес ќе е претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер. Од УХМР велат дека денес под влијание на влажен бран од Медитеранот времето ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), проследени со грмежи, засилен ветер и услови за ретка појава на град. Времето утре ќе е променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ова се температурите утрово:

Related Articles