Утрово Јанез Јанша одговори на твитер и го тагна Мицкоски но и Владата

 Breaking News

Утрово Јанез Јанша одговори на твитер и го тагна Мицкоски но и Владата

Утрово Јанез Јанша одговори на твитер и го тагна Мицкоски но и Владата
April 05
09:28 2020

Пред само неколку минути Јанез Јанша на својот Твитер профил го ретвитна Мицкоски но и даде одговор за сите последни случувања во Македонија но и за донацијата која пристигна со авион од Словенија. Јанез Јанша напоменува дека Словенија и Македонија сепак се пријателски држави. Мицкоски на својот твитер имаше напишано дека побарал од премиерот Јанша да помогне на Македонија, за што во текот на вчерашниот ден провладини медиуми направија вест со која тврдеа дека Мицкоски не му пишал ништо на Јанша и дека сетоа тоа е поврзано со НАТО членството. Овој неделен одговор на Јанша е еден вид демант, со кој што докажува дека сепак имале комуникација со Мицкоски, во продолжение:

Related Articles