Утрово земјотpecот ги разбуди животните во скопската ЗОО, еве како изгледаше тоа

 Breaking News

Утрово земјотpecот ги разбуди животните во скопската ЗОО, еве како изгледаше тоа

Утрово земјотpecот ги разбуди животните во скопската ЗОО, еве како изгледаше тоа
November 11
07:00 2020

ГФЗ, Германскиот истражувачки центар за геолошки науки пријави земјотрес со јачина од 5,5 степени со епицентар во Македонија. Земјотpecот е регистриран рано наутро во среда на 11 ноември 2020 година во 4,54 часот по локално време на мала длабочина од 10 километри. Земјотpecот силно беше почувствуван и од животните со скопска 300, а на социјалните мрежи се појавија снимки на кои се слушаат нивните извици. Гибоните се, малото бебе вика така. Видео:

Related Articles