Се огласи пратеникот Апасиев: Македонија сите ја сакаат, ама без нас, македонците

 Breaking News

Се огласи пратеникот Апасиев: Македонија сите ја сакаат, ама без нас, македонците

Се огласи пратеникот Апасиев: Македонија сите ја сакаат, ама без нас, македонците
October 01
19:51 2020

Новиот пратеник на Левица во македонскиот парламент, Димитар Апасиев е доста активен на социјалните мрежи.

Тој во неговиот нов фејсбук статус напиша:

МАКЕДОНИЈА сите ја сакаат. Ама без нас, Македонците.

А вчера Апасиев од Собранието го напиша ова:

Она што не можете да го видите на Собранискиот канал, оти го исклучија…

Саат и пол, владејачкото “мнозинство” не може да си обезбеди КВОРУМ за работа за да го изгласа Дневниот ред на седницата 😉

Related Articles