Се огласи и Заев: Владата предводена од СДСМ е директна финансиска поддршка на граѓаните

 Breaking News

Се огласи и Заев: Владата предводена од СДСМ е директна финансиска поддршка на граѓаните

Се огласи и Заев: Владата предводена од СДСМ е директна финансиска поддршка на граѓаните
May 29
11:57 2020

Пред еден час се огласи на својата фејсбук страница, преку статус со фотографија и лидерот на СДСМ, господинот Зоран Заев, еве што тој напиша: Третиот пакет економски мерки донесен од Владата предводена од СДСМ е директна финансиска поддршка на граѓаните за заживување на македонската економија. Со 355 милиони евра ќе се опфатат 730.000 корисници Ќе се зголеми приватната потрошувачка Ќе се стимулира раст и промоција на домашните производи и услуги:

Related Articles