Се огласи градоначалникот, позитивен на коронавирусот, еве што кажа

 Breaking News

Се огласи градоначалникот, позитивен на коронавирусот, еве што кажа

Се огласи градоначалникот, позитивен на коронавирусот, еве што кажа
June 20
19:41 2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов се огласи на својот фејсбук профил: Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите мерки кои што се превземаа од моја страна за моја лична и заштита на луѓето околу мене, сепак не успеав да се себезаштитам од Ков ид 19. Искрено се надевам дека вир усот го немам пренесено никому. Денешното тестирање покажа позитивен резултат. Клиничката слика е добра, со благо покачена телесна температура и без потреба од хоспитализорање. Ова е доказ дека ви русот не смее да се пот цени и дека мора секој од нас да внимава. Чувајте се и чувајте ги другите околу вас.

Related Articles