Познати кандидатите за градоначалници за Град Скопје и неколку скопски општини на ВМРО-ДПМНЕ

 Breaking News

Познати кандидатите за градоначалници за Град Скопје и неколку скопски општини на ВМРО-ДПМНЕ

Познати кандидатите за градоначалници за Град Скопје и неколку скопски општини на ВМРО-ДПМНЕ
August 13
20:08 2021

Како што пишува Прес24, ВМРО-ДПМНЕ утврди неколку имиња за кандидати за градоначалници кои ќе треба да бидат потврдени на седница на Централниот комитет во недела.

Извори од партијата за Пресс24 брифираат дека кандидатите кои се веќе утврдени се Данела Арсовска, претседателката на Сојуз на стопански комори за Град Скопје.

Орце Георгиевски, поранешен член на ИК и актуелен советник за Кисела Вода, Бобан Стевковски, поранешен претседател на Унија на млади сили за Гази Баба.

Наташа Котлар, историчар за Центар, Дејан Митревски за Аеродром и д-р Александар Стојковски за Ѓорче Петров. ИзворПрес24.

Related Articles