Пак по старо, 225 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денеска

 Breaking News

Пак по старо, 225 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денеска

Пак по старо, 225 нови случаи на коронавирусот, ова е листата на градови за денеска
October 06
19:02 2020

Ова е листата по градови на нови случаи со коронавирусот, како што јавуваат од министерството за Здравство, во последните 24 часа се направени 1841 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на коронавирусот во градвите:

Скопје 120-Куманово 10-Штип 8-Прилеп 15-Тетово 17-Струга 6-Битола 7-Охрид 4-Гостивар 1-Гевгелија 3-.

Струмица 13-Крива Паланка 2-Кочани 6-Пробиштип 2-Берово 3-Виница 1-Делчево 1-Свети Николе 3-Кичево 2-Неготино 1.

Поч инати се 8 лица, два пациенти од Скопје (75г. и 68г.), три паци енти од Гостивар (82, 68 и 65г.), од Кочани (69г.), од Струга (78г.) и Струмица (64г.).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 159 оздравени пациенти од:

Скопје 56-Куманово 13-Прилеп 10-Тетово 10-Струга 2-Битола 3-Охрид 1-Кавадарци 2-Гостивар 9,-Гевгелија 2-Струмица 14-Крива Паланка 3-Радовиш 2-Кочани 14-Пробиштип 2-Македонски Брод 1-Берово 2-Делчево 1-Свети Николе 4-Кичево 7-Неготино 1.

Досега во земјата се направени вкупно 197.382 тестирања на коронавирусот.

Нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на коронавирусот дијаг ностицирани во нашата земја од почетокот на епиде мијата изнесува 19096, бројката на оздравени пациенти е 15645, на по инати е 768, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2683.

Related Articles