Ново видео од Италија: Орце и Боки 12 минути разговараат, а сето тоа е cнимено

 Breaking News

Ново видео од Италија: Орце и Боки 12 минути разговараат, а сето тоа е cнимено

Ново видео од Италија: Орце и Боки 12 минути разговараат, а сето тоа е cнимено
August 09
07:55 2019

Под наслов Случајот ја тpесе владата во Скопје, изутринава на страниците на италијанскиот весник, Ла верита (вистина) објавен е нов материјал во врска со случајот Pekeт. На една од снимките се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Не се секирај за ништо се ќе биде ОК, му вели во еден дел Јанева на бизнисменот Орце Камчев. Камчев во видеото вели дека парите на Боки 13 му ги спакувал во соодветна торба Луј Витон и дека не оди да му дава него пари во Адидас торба. Објавена е и аудио снимка од целиот разговор меѓу бизнисменот Орце Камчев и Бојан Јовановски.

Related Articles