Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва

 Breaking News

Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва

Новата „играчка“ на Путин, лимузина со подвижен покрив провозена низ Москва
May 08
07:14 2019

Новата руска лимузина со подвижен покрив на претседателот Владимир Путин, беше провозена низ Москва, за врее на пробите за парадата за Денот на победата. Лимузината е вредна 140.000 евра, а во генералната проба била извеедена со редовни војници кои марширале и масивна воена опрема, пренесе „Дејли мејл“. Новиот модел „Аурис кабриелот“, тежок шест тони и со В-8 мотор, ќе почне да се продава оваа година. Аурис, чие име се состои од делови од латинското име за злато ( aurum) и на Русија, бројни светски часописи го опишаа како копија на „ролс-ројс“. Пробата е одржана во пресрет на утрешната парада, кога на Црвениот плоштад ќе маршираат трупи на руската војска, а ќе биде претставено и најновото вооружување.

Related Articles