Не знаат кој прв почнал, маж и жена се cтeпале и се пријавиле меѓусебно во полиција

 Breaking News

Не знаат кој прв почнал, маж и жена се cтeпале и се пријавиле меѓусебно во полиција

Не знаат кој прв почнал, маж и жена се cтeпале и се пријавиле меѓусебно во полиција
May 08
16:27 2023

Како што јавуваат, вистинска драма се случила синоќа кај Гази Баба. Маж и жена се испотепале меѓусебно, па и двајцата сопружници го пријавиле настанот во полиција.

На 07.05.2023 во 05.30 часот во Полициската станица Гази Баба, М.Н.(33) од Скопје пријавила дека на подрачје на Гази Баба,

по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот брачен партнер Б.Н.(37).

На 08.05.2023 во 00.00 часот, и Б.Н. од с.Зелениково пријавил дека на 07.05.2023 на подрачје на Гази Баба,

по претходна расправија, бил физички нападнат од неговата брачна партнерка М.Н..“, се вели во билтенот на МВР.

Cе преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат оттаму.

Related Articles