Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на пратеникот Павле Богоевски

 Breaking News

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на пратеникот Павле Богоевски

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на пратеникот Павле Богоевски
May 26
08:54 2019

„Каква политичка хиена !?Ако може она да испрофитира малку од свежо положената политичка жpтвa од страна на пратеникот Богоевски“, напиша на својот Фејсбук профил актерката и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска. Нејзиниот статус го објави со линк до текст во кој се пренесува ставот на министерката за одбрана Радмила Шеќеринска околу оставката на Павле Богоевски, а во кој таа ја поздравува неговата одлука и ангажманот и страста во уривањето на претходниот peжим.

Related Articles