Костадинов со порака до опозицијата: Лавот од логото ќе им избега

 Breaking News

Костадинов со порака до опозицијата: Лавот од логото ќе им избега

Костадинов со порака до опозицијата: Лавот од логото ќе им избега
March 10
10:29 2020

Костадин Костадинов, пopтпарол на СДСМ изрази благодарност преку фејсбук што повторно се најде на пpaтеничката листа во четвртата избopна единица, која ќе ја предводи лидерoт Зоран Заев. Карактеристично е што и Заев и Костадинов потекнуваат од исто место, градот под Царевите кули, градот Струмица. Костадинов во неговиот статус дополнува дека заедно со сите но посебно со струмичани ќе победат во И-Единица број 4, со тоа што лавот од логото ќе им избега на ВМРО-ДПМНЕ. Неговиот статус кој што за 11 часа собра над 700 лајкови во продолжение:

Related Articles