Заев со нов видео спот: Градиме по план за идните генерации

 Breaking News

Заев со нов видео спот: Градиме по план за идните генерации

Заев со нов видео спот: Градиме по план за идните генерации
September 03
14:15 2019

Градежната офанзива е во полн ек. Градиме модерни и безбедни патишта. Првата фаза од експресниот пат Штип – Радовиш од 23,6 км е во финиш. Втората фаза од 16,9 км започнува наскоро. Патот ќе биде целосно готов во 2021 година. Градиме за идните генерации. #ГрадимеПоПлан – напиша на својата фејсбук страница премиерот Зоран Заев, објавувајќи во продолжение и нов видео спот, погледнете го:

Related Articles