Заев се огласи налутен за полициската акција синоќа во Струмица

 Breaking News

Заев се огласи налутен за полициската акција синоќа во Струмица

Заев се огласи налутен за полициската акција синоќа во Струмица
April 30
13:40 2020

Предмалку на својот фејсбук профил се огласи лидерот на СДСМ Зоран Заев кој што потекнува и од Струмица. Тој е налутен за синоќешната полициска акција во неговиот град каде беа проверувани фими поврзани со него, акцијата била во време на полициски час, каде биле забележани активности и било реагирано. Заев вели дека очекува надлежните институции да истржат до крај, а додава дека има стрмичка солидарност во целиот случај и никој нема да ја спречи. Во продолжение неговиот статус интегрално:

Related Articles