Детали: Утре Ларис Гајсер ќе се обрати на македонците во живo во студио во 11:00 часот

 Breaking News

Детали: Утре Ларис Гајсер ќе се обрати на македонците во живo во студио во 11:00 часот

Детали: Утре Ларис Гајсер ќе се обрати на македонците во живo во студио во 11:00 часот
August 12
17:33 2019

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на Фејсбук објави дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во 11:00 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото. Тој во неговиот фејсбук статус вели: Македонија: Утре 13-ти август, во 11:00 часот, Радио Каподистрија! Дентро и фати! Beе бидам во живо во студио! Врска во живо: https://capodistria.rtvslo.si/zivo/capo

Related Articles