Готово, Владата го објави францускиот предлог

 Breaking News

Готово, Владата го објави францускиот предлог

Готово, Владата го објави францускиот предлог
July 01
13:31 2022

Готово, Владата на СДСМ и ДУИ заедно со коалиционите партнери одржаа состанок откако пристигна „францускиот предлог“ во Скопје. По средбата се одржа прес-конференција на која зборуваше премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Веднаш потоа беше објавен и предлогот на официјалната страна на Владата, а може да се погледне на страната на Влада, ТУКА.

Related Articles