Вонредна временска најава за попладне – Подгответе се

 Breaking News

Вонредна временска најава за попладне – Подгответе се

Вонредна временска најава за попладне – Подгответе се
May 02
07:04 2019

Времето низ Македонија денеска ќе биде умерено облачно со услови за локална појава на краткотраен пороен дожд попладне.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието и на Запад.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 22 Целзиусови степени, Маврово 12, Охрид 17, Битола 20, Кавадарци 22, Крива Паланка 19, Берово 17, Дојран 24 степени.

И утре сончево со умерена облачност и потопло време.

Related Articles