ВИДЕО: Hoва Bлада ќе прави опозицијата која веќе слави, по речиси 3 децении, а Мило да ги пакува куферите

 Breaking News

ВИДЕО: Hoва Bлада ќе прави опозицијата која веќе слави, по речиси 3 децении, а Мило да ги пакува куферите

ВИДЕО: Hoва Bлада ќе прави опозицијата која веќе слави, по речиси 3 децении, а Мило да ги пакува куферите
August 30
21:03 2020

Кога никој не очекува, по скоро три децении, за нова Влада е спремна да прави опозицијата, ова е победа на Св. Василије Острошки, Св. Петар Цетински, голема победа на Црна Гора. Мило мора да прифати онака како што одлучи народот. Ова е најсилната победа во нашите животи – рече Марко Милачиќ, кандидат за пратеник пред коалицијата За иднината на Црна Гора. Сакам од овде да го повикам Ѓукановиќ еднаш во животот да биде зрел човек, да биде нормален човек и ова да го прифати онака како народот го одлучи. Нека ни е среќна победата. Останете дома, има време за славење, 30 години го чекавме ова ќе прославиме како треба, рече Милачиќ на прес конференцијата. На новинарско прашање што ќе се случи ако до утре ДПС прогласи побед и каже дека може да формира влада, Милачиќ рече: Нема да прогласи победа, резултатите се потполно јасни, Слободна Црна Гора одлучи. Ѓукановиќ нека ги пакува куферите и во политичка и во секоја смисла, рече тој. Видео:

Related Articles